Daha ucuzu yok !
En uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları 1 dakika uzağında hemde yüzde 70 indirim hemen tıkla fiyat al !
FİYAT AL !

Araç Güvenliği İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Araç Güvenliği İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Aracınızla ilgili istenmeyen bir durum yaşamamak için gerekli tedbirleri önceden almanız gerekir. Tedbir almazsanız yaşanan üzücü olaylardan biri de sizin başınıza gelebilir. Çalınma, hırsızlık, kaza ve istenmeyen diğer durumlara karşı gerekli tedbirleri hiçbir zaman ihmal etmeyiniz.

Olası risklere karşı alabileceğiniz en güzel tedbirlerin başında aracınızı otoparklara bırakabilirsiniz çevrenizde otopark yoksa aydınlatılmış ve göz önünde bulunan yerlere park etmeniz güvenliği arttıracaktır. Park sonrasında değerli eşyaları mutlaka yanına alın araçla ilgili evraklı bile yanınızda tutmaya özen göstermelisiniz. Kısa süreli duraksamalarınız da bile mutlaka aracınızın kapılarını kilitleyin 5 dakikalık işim var bir şey olmaz diye açık bırakıp giderseniz o arada bile aracınız çalınabilir. Otomatik kilitleme sistemi kullanıyorsanız kilitledikten sonra da mutlaka kontrolünüzü yapın. Araçta eşya bırakmak zorundaysanız görünmeyecek yerlerde olmasına dikkat edin. Bir mekana gittiğinizde ya da bir otoparka arabanızı bırakmak istediğiniz görevli olduğuna emin olun önce görevli olduğunu sorgulayın sonra aracınızı emanet edin ayrıca otopark görevlisinden fişinizi almayı ihmal etmeyin. Teybiniz kızaklıysa eve geçerken yanınızda getirmenizde fayda vardır.

Aracın çalınma ve diğer olaylara karşı en güvenilir kimliği şasi numarası olduğu için olası durumlara karşı bu numarayı bir yere not almalısınız. Aracınızı satmak istediğiniz mutlaka alıcı ile yüz yüze görüşün ve önce noterde satış işlemlerinizi yapınız. Güvenilir görünmeyen otostopçuları da arabanıza almayın

15 Mart 2017
1.469 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?