Daha ucuzu yok !
En uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları 1 dakika uzağında hemde yüzde 70 indirim hemen tıkla fiyat al !
FİYAT AL !

Ehliyette Yeni Dönem Başlıyor

Ehliyette Yeni Dönem Başlıyor

Son dönemlerde artan trafik kazalarının önüne geçmek adına atılan adımlardan bir tanesi de ehliyetle ilgilidir. Ehliyet almayı zorlaştıran adımlara yönelik geçtiğimiz sene bir düzenleme yapılmış ve pratik eğitim daha zorlu bir hale getirilmiştir.

Bu düzenlemenin üzerine yeni bir düzenleme daha yapıldı ve artık pratik eğitim daha zor bir duruma geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile ehliyet kurslarının il ve ilçelerde açılmasıyla bazı sınav usullerinde düzenlemelere gidildi. Yeni yapılan düzenlemeye göre bundan sonra direksiyon sınavı süresi en az 35 dakika olarak. Yani sürücü adayı zorunlu olarak 35 dakika boyunca araç kullanması gerekecek. Bir sorun çıkması halinde ve sınavın hakkının sonlandırılması durumunda eğitmen sürücü adayının yerine direksiyona geçecek. Yapılan bir diğer düzenleme de sınavın ilk 5 dakikasında sürücü adayına araçla ilgili sorular sorulacak. Tanıma ile ilgili sorulara doğru cevap veremeyen aday başarısız olarak ilan edilecektir. Yeni yönetmelikle kurs sayısına da belli sınırlamalar getirildi.

Bu düzenlemeye göre 10 bin ile 20 bin arasında olan ilçelere bir, 20 bin ile 30 bin nüfusa sahip olan ilçelere 2, 30 bin ile 50 bin arası olan ilçelere 3 ve 50 binden sonraki ilçelere de 3 kurs açılma hakkı verilecek. Nüfusu 10 binin altında olan ilçelerde kurs açılmaya izin verilmeyecektir. Yeni düzenlemeler kursiyerleri daha bir zorlayacak.

14 Mart 2017
1.723 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?