Daha ucuzu yok !
En uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları 1 dakika uzağında hemde yüzde 70 indirim hemen tıkla fiyat al !
FİYAT AL !

Satış Öncesinde Aracın Değerini Nasıl Anlarsınız?

Satış Öncesinde Aracın Değerini Nasıl Anlarsınız?

İhtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda aracınızı satmanız son derece normal bir durumdur ancak bu süre içerisinde iyi düşünüp doğru adımları atmak gerekir. Gelişi güzel bir şekilde satış yaparsanız zarar edersiniz.

Sattıktan sonra 2. El başka bir araba almayı düşünüyorsanız ya da modeli yükseltmek gibi bir niyetiniz varsa takas seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Takas sayesinde aracınızı daha yüksek bir değerden vermiş olur almak istediğiniz aracı da istediğiniz rakamlarda alabilirsiniz. Bireysel olarak da satabilir bir galeri ile de anlaşabilirsiniz bireysel olarak satmak isterseniz süreç daha uzun olur ancak daha karlı çıkabilirsiniz. Başka bir araç almayacaksanız ya da sıfır bir araç almayı düşünüyorsanız elinizdeki aracı satarken ederini anlamak için çok iyi bir araştırma yapmalısınız. Piyasada yer alan araçları inceleyebilir ve otomobil satış sitelerinden fikir sahibi olabilirsiniz. Aracın değerini belirleyen çok sayıda faktör vardır bunları gözeterek bir satış rakımı ortaya çıkarmalısınız. Aracınızın kilometresi çok yüksekse piyasanın biraz daha aşağısında tutmanız gerekir aynı şekilde motorun durumu, lastikler, araçtaki boya ve kaza durumu da göz önünde bulundurmalıdır.

Elinizdeki aracın tüm özelliklerini en iyi siz bileceğiniz için dürüst davranmanız gerekir aracı değerinden fazla gibi gösterirseniz geri dönüşlü sıkıntılar yaşarsanız. Aracınızı değerinden çok daha düşük gösterirseniz de ucuza gitmiş olur zarar edersiniz. Satış öncesinde de mutlaka aracın tüm bakımları ve onarımlarını yapın.

 

14 Mart 2017
1.725 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?