TRAFİK SİGORTASI Rotating Header Image

ankara trafik sigortası

Trafik Sigortası Fiyatlarına Büyük Zam Geliyor!

 

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, son 6 yılda trafik sigortasında 2.8 milyar TL zarar edildiği, toplanan primin hasarları karşılamaya yetmediğini belirterek, 2013’te başta prim artışı olmak üzere bazı önlemlerin alınacağını söyledi. Koçak, ticari sigortalarda da zarar edilmeye başlandığını açıkladı.

Sigortacılar, 2013’de başta trafik ve kasko olmak üzere, ticari sigortalarda da primleri artırmaya hazırlanıyor. Bir süredir özellikle zorunlu olan trafik sigortasında ciddi zarar eden ve 2012’de primleri yükseltmelerine rağmen yine de zarardan kurtulamayan sigorta şirketleri, 2013 yılında trafik sigortasında primleri yeniden artıracaklar. Aynı şekilde son iki yıldır ticari ve sınai sigortalarda da ciddi hasar ödeyen, bu nedenle de sigorta yaparken temkinli hareket eden sigortacılar; yeni yılda, sanayi kesimine yönelik sigorta poliçelerinde de fiyatları yükseltecekler. (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri:

Trafik Sigortası Fiyatları

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un incelemelerine göre; araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası primlerinde ciddi artışlar oldu. Haziran 2012′de örnek bir sigorta şirketinden 305 liraya trafik sigortasını yaptıran 34 plakalı yeni tescil bir otomobilin bugün ödeyeceği sigorta primi 472 liraya çıkıyor. Aracın kayıtlı olduğu şehir, araç sahibinin yaşı ve sigorta geçmişine göre değişmekle birlikte trafik sigortası primlerine yüzde 50′ye varan zam yapıldı. Sitenin analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, sigorta yenilemesi yaptıranların da yüzde 20-25 arasında zamlı fiyatlarla karşılaşacağına dikkat çekerek, “Trafik sigortasında zarar eden şirketler primleri artırma yolunu seçti” dedi.

3 BÜYÜK İLDE DURUM (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri:

Trafik Sigortasında Plakaya Göre Farklı Prim Uygulaması

Bazı şehirlerde primlerin fahiş seviyelere çıkmasına yol açan ‘her kentte farklı sigorta’ uygulaması kaldırılıyor. Bunun yerine ABD’deki ‘riskli sürücü’ modeli getiriliyor. Ayrıca sürücüler hakkında sicil araştırması yapıp ilgili birimlere iletecek.

Alkollü araç kullanan, kural ihlali yapan, aşırı hız cezası alan ve ehliyetine el konulan sürücüler, diğerlerine göre 3-4 kat fazla prim ödeyecek. Emniyet, hazırladığı taslağı İçişleri Bakanlığı’na sundu.

Zaman’dan Bayram Kaya’nın haberine göre motorlu araçlar için mecburi olan trafik sigortası primlerinin kasko ücretine yaklaşması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören 35 maddelik taslak İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e sunuldu. Düzenlemeyle, trafik sigortasında ‘coğrafî bölge’ tarifesi ortadan kaldırılıyor. (daha&helliip;)

Trafik Sigortası Fiyatlarında Hasarsızlık İndirimi

 

Sigorta şirketlerinin başlattığı yeni uygulamayla, kaza yapan sürücülerin zorunlu trafik sigortası bedelini, kaza yapmayan sürücülere oranla 2-3 kat daha fazla ödemeye başladığı bildirildi.

Her araç sahibince yaptırılması kanunen zorunlu bulunan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek zararları güvence altına alan trafik sigortası ücretinde son dönemde artış olurken, özellikle kaza yapan sürücülerin ödeyeceği miktarda 3 kata varan oranda yükseliş olduğu belirtildi. (daha&helliip;)

Trafik Sigortasız Otomobil ve Araçlar

Türkiye’de trafiğe çıkan araçların 3,5 milyonunun sigortasız olduğu açıklandı. Manisa, sigortasızlık oranı en yüksek il olarak kayıtlara geçti, İstanbul trafik sigortası ve Trabzon trafik sigortası ise en fazla sigortalı araç kullanılan şehirler oldu.
Trafik sigortası yapılması zorunlu olmasına rağmen bu konuya yeterli önem gösterilmiyor. Kazalarda sigortasız araç sahipleri büyük maddi külfet yaşıyor. Trafik kazasına sebep olan aracı sigortasız olan sürücü, hiçbir hak talep edemediği gibi üçüncü kişiye verdiği zarardan ötürü 250 bin TL’ye kadar tazminat ödemek zorunda kalabiliyor. Trafik sigortasının yıllık bedeli illere göre 175 ile 350 lira arasında değişiyor. (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri:

Trafik Sigortası Yapılmamış147 bin Araç

Türkiye genelinde trafikte dolaşan araçların 147 bininin sigortasız olduğu ortaya çıktı. En fazla sigortasız araç ise 20 bin ile İstanbul’da bulunuyor. Bu araçların trafikten men edilmesi gerekiyor.

Türkiye genelinde ortalama 250 lira olan zorunlu olan trafik sigortası, bu araçların diğer kişi ya da araçlara verdiği zararı öderken, bu araçların neden olduğu bir kazaya karışmak da uğranan zararın karşılanmaması anlamına geliyor. Polis, şimdi bu sigortasız araçların peşine düştü. (daha&helliip;)

Trafik Sigortası Fiyatı

zorunlu-trafik-sigortasiSon günlerde trafik sigortası fiyatları‘na zam geleceğine dair haberler dolaşıyor ortalıkta.

Konuya uzak olanlar için bu gerçekten bir haber değeri taşır. Ancak işin aslı hiç de öyle değil. Çoğunlukla zorunlu trafik sigortası fiyatları her sigortalı için yenleme dönemlerinde zaten zam demektir. Çünkü süresi biten poliçeyi tam 1 yıl önce satın almıştı. O poliçedeki teminatlar zaten değişmiş olacaktır. Ve bu yükselen teminatların karşılığında alınan sigorta primi de otomatik olarak artmış olacaktır.

Bir araç, 1 yıl içinde hasar yapmadığında bir sonraki yenilemede %10 indirim alacaktır. Ancak, yukarıda bahsettiğimiz teminatların ve paralelinde fiyatların yükselmesi sebebiyle sigortalı hak kazandığı bu %10 ‘luk indirimin farkına varamayabiliyor. Bunun sebebi de çoğunlukla yanlış bilinen bir bilgi kırıntısıdır. Sigortalı, bir yıl sonra hak kazandığı indirimi süresi biten poliçedeki primi baz alarak hesaplamaktadır. Mesela Devam eden ve süresi bitmek üzere olan poliçesi 200 TL ise, yeni poliçesinin priminin 180 TL çıkacağını düşünmektedir. Halbuki, gerçekte satın aldığı yenileme poliçe 180 TL ye düşmediği gibi, bazen 200 TL nin de üstüne çıkabilmektedir. (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri:

Trafik Sigortası Fiyatları’nda Zam Yolda

Hazine’nin tebliğine göre zorunlu trafik sigortalarında her poliçenin yüzde 10’u kazalarda sunulan sağlık hizmeti için SGK’ya devredilecek. Poliçelere en az yüzde 5 zam bekleniyor.

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan Hazine Müsteşarlığı tebliğine göre, zorunlu trafik sigortalarında her bir poliçenin yüzde 10′u trafik kazalarında sunulan sağlık hizmetleri için Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) devredilecek.  (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri:

Ankara Trafik Sigortası

Ankara’da trafik sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekte. Ankara‘da araç kullanıpta yine de plakanız 06 değilse, ya da küçük şehirlere aitse şanslısınız demektir. Çünkü 06 plakaya göre 50-100 TL’ye varan indirimli poliçeye sahip olacaksınızdır.

Ancak 06 plakalı otomobil kullanıyorsanız, trafik sigortası priminiz ona göre şekillenecektir.

Aracınızı ister 0 km yetkili satıcıdan alın, ister noterden 2. el alın ilk trafik sigortası poliçeniz 4. basamaktan başlayacaktır. Yani, indirim veya sürprim olmayacaktır.

1 yıl içinde hasarsızlığınızı bozmayan herhangi bir kazanız olmazsa bir sonraki yenilemede indirim alıp 5. basamağa çıkacaksınız. Aynen bunun gibi, hasarsızlığınız bozulursa bu sefer 3. basamağa düşüp cezalı prim ödeyeceksiniz.

Ankara’da, Kızılay, Çankaya, Keçiören, Mamak, Sincan, Altındağ, Yenimahalle ve daha pek çok yerde sigorta acentesini kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak bunların hepsine ulaşıp hepsinden tek tek trafik sigortası fiyatı teklifi almak için vaktiniz yoksa, aşağıdaki formu doldurarak veya buraya tıklayarak aracınıza ait en ucuz trafik sigortası fiyatınızı öğrenebilirsiniz. (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri:

Trafik Sigortası Fiyatları

www.trafiksigortasifiyatlari.org
trafiksigortasifiyatlari.org her gün gelişen sigortacılık sektörünün bir adım önünde olmayı hedefleyen, müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutan bir web sitesidir.

trafiksigortasifiyatlari.org olarak; siz değerli ziyaretçilerimize farklı sigorta şirketlerinden alınan teklifleri, en bol seçenek ve en uygun fiyat ile sunarken, doğru bilgi aktaran profesyonel, eğitimli ve çalışkan ekibimizle yaşama huzurla bakmanızı, size ve sevdiklerinize güvenli bir gelecek sunmayı amaçlıyoruz.

Tarafımıza ulaşan sigorta talepleriniz, e-mail veya telefon yoluyla sizlere en kısa zamanda geri ulaştırılacaktır.

Poliçe vadeleriniz bizim takibimizdedir, süresi geçtiği için asla teminatsız kalmaz veya mevcut hasarsızlık indiriminiz kaybolmaz.
Trafik Sigortası Teklif Formuna ulaşmak için tıklayın.

(daha&helliip;)