Yazılar

Ticari Taksi Trafik Sigortası Fiyatları

Neredeyse günün 24 saati trafikte olan ticari taksicilerin en büyük problemlerinden birisi trafik sigortası fiyatlarının yüksekliği. Konuyla ilgili şikayetler her geçen gün artarken sigorta sektöründe açıkcası pek de bir gelişme olmuyor.

Sigorta şirketleri, riski yüksek olduğu için ticari araçları sigortalamak istemezken zorunlu trafik sigortası için gelen taksici ve minibüsçü esnafından taban fiyatın 10 katı bedel talep ediliyor.
Sigorta şirketleri, riski yüksek olduğu için ticari araçları sigortalamak istemiyor. Ancak zorunlu trafik sigortası yaptırmak için bu şirketlerin kapısını çalan taksici ve minibüsçü esnafından taban fiyatın yaklaşık 10 katı bir bedel talep ediyor.
Karayolu zorunlu trafik sigortasında ilgili yönetmeliğe aykırı olarak ticari araçlara 12 bin liraya varan sigorta poliçelerinin kesildiğini anlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortasının esnaf için ikinci bir vergi haline geldiğini kaydetti. Devamını Oku