Yazılar

en-ucuz-trafik-sigortasi

En Ucuz Trafik Sigortası Hangisi

Zorunlu trafik sigortası, trafiğe çıkan herhangi bir aracın kesinlikle yaptırmakla yükümlü olduğu sigorta olarak tanımlanır. Karayolları Trafik Kanununun, her motorlu taşıt sahibi gerçek veya tüzel kişiyi yaptırmakla mükellef kılmış olduğu bu sigorta, halk arasında trafik sigortası ismiyle bilinir.

trafik-sigortasi

Zorunlu Trafik Sigortası Kapsamı

Herhangi bir motorlu taşıtınızın sebep olacağı kazada, zarar gören tarafın zararını sizin ödemeniz yerine bu riski sigorta eden şirketin zararı tazmin ettiği bir sistemdir. Bir yıl süre ile geçerli olan poliçeler mutlaka bitiminde yenilenmelidir. Kanun koyucu bu konuda keyfiyet tanımamıştır. Yenilenmeyen sigortaların sahipleri, bununla ilgili cezayı ve bu esnada karışacakları bir kazanın tüm maddi külfetini karşılamak zorunda kalacaklardır.

Fiyatlar

Trafik sigortası için daha ucuz fiyatlar bulunabilir. Daha ucuz trafik sigortası için, yapılması gereken zorunlu trafik sigortası poliçe teminatları benzer olsa da sigorta şirketlerinin satış stratejisi ve indirim anlayışlarına göre değiştiğinden detaylı ve doğru bir araştırma yapmaktır.

en-ucuz-trafik-sigortasi

Kapsam ve Cezalar

Her sigorta da olduğu gibi belirlenen teminatlar ve limitleri dahilinde karşı tarafa sizin aracınızın verdiği zarar, zorunlu trafik sigortanızca karşılanacaktır. Araç kontrollerinde veya birçok işlemde, zorunlu trafik sigortası poliçesi bulunmayan araçlar için hem cezai işlem ve trafikten men hem de işlemlerinin yapılamaması gibi yaptırımlar mevcuttur. Bu nedenle ucuz trafik sigortası fiyatları araştırırken dikkatli olmanız ve uzman desteği almanız önemlidir.

 

Trafik Sigortası Fiyatı

Siz de internet üzerinden sıfır chevrolet fiyatları ile ilgili kafanızda yer eden bütün sorularınıza yanıt bulmak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu markanın sıfır modellerine sahip olmak için hangi ödeme koşulları ve fiyatlarının sizleri beklediğini güncel olarak görebileceksiniz. Aynı zamanda sıfır chevrolet fiyatları hakkında her dönem yapılan indirimler avantajlar ve çok daha fazlasını da sayfamız içerisinde bulabileceksiniz. Sizde elit marka olan chevrolet sahibi olmak istiyorsanız bunun için adımı web adresimiz aracılığı ile rahatça atabileceksiniz.

Markanın önemli bir modeli olan ve her geçen gün binek spor araç tarzında tercih edilen chevrolet aveo fiyat listesi içinde sizlere her daim yardımcı olmaya devam ettiğimizi ifade edelim. Aveo modelinin bütün teknik ve donanımsal özelliklerinin verilerini bulabilecek neden bu modeli tercih etmeniz gerektiğinin farkına varacak ve aynı zamanda sizleri bekleyen en uygun chevrolet aveo fiyat listesi bilgilerini de görmüş olacaksınız.
Bunun haricinde siz değerli ziyaretçilerimize yine markanın klas modelleri arasında yerini alan ve jeep tutkunu sürücülerin ortak tercihi olarak bilinen chevrolet captiva fiyatları 2014 model seçeneklerini de görebileceksiniz. Hem peşin alımlı hem de kısmi peşin ve banka kredili chevrolet captiva fiyatları için ne kadar para ödeyeceğinizi böylece tespit edebileceksiniz. Sizlere her zaman en mükemmel bir şekilde yardımcı olmaya çalıştığımızı belirtir hepinize bizi tercih ettiğiniz için sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz.

Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik Sigortası Sorgulama işlemini Tramer üzerinden gerçekleştirebiliyoruz.

Bu sorgulama işlemine çeşitli sebeplerle ihtiyaç duyabiliriz. Poliçenizi kaybetmiş olabilirsiniz. Acente bilgilerinize ulaşamıyor olabilirsiniz. Özetle hatırladığınız birşey yoktur. Burada Tramer web sitesine girip Online İşlemler menüsünden “Sorgulama İşlemleri” linkine tıklayarak çıkan menülerden farklı bilgileri girerek ve eşleştirerek zorunlu trafik sigortası poliçenize veya kasko sigortası poliçesi bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Başka bir sebep de, ikinci el bir araç alacaksınız.almayı düşündüğünüz aracın geçmişinde hasar olmuş mudur? Bu bütün araç sahibi olmayı planlayanların ortak problemi, sorunu. Tramer’den hasar durumunu sorgulayabiliyorsunuz. aynı hizmeti çeşitli kurumlar da sunuyor. Ancak genelde plaka bilgisi üzerinden yapılan bu sorgulama kesin sonuç vermeyebiliyor. 1-2 yaşındaki bir araç için çoğunlukla doğruı bilgiyi verse de, mesela 5-10-15 yıllık birkaç defa el değiştiren, dolayısıyla da plaka değiştiren bir aracın hasar sorgulamasını plakadan yaptığımızda sadece son sahibine ait dönemi görebilirsiniz. Önceki plakalara ait yılları göremezsiniz. Bu da farkında olmayanlar için büyük bir yanılgıyı doğurmakta.

Bu sorunu çözmek için şunu yapabilirsiniz. Almayı düşündüğünüz aracın motor veya şase numarasını bulun. Bitmedi… Bu numarayı tanıdığınız bir sigorta acentesine verin. Sorgulamayı acenteniz yapsın. Çünkü bu bilgiyle sorgulamayı yetkisiz girişle (yani vatandaş) yapamıyorsunuz. Sigorta acenteleri kendilerine ait bilgilerle girip bu sorgulamayı yaptıklarında, aracın kaç defa el değiştirdiğini, önceki plakalarında hasar olup olmadığını kayıtlı bilgiler esas olmak şartıyla görebilirler. Devamını Oku