TRAFİK SİGORTASI Rotating Header Image

trafik sigortası fiyatı

Trafik Sigortası Fiyatı

zorunlu-trafik-sigortasiSon günlerde trafik sigortası fiyatları‘na zam geleceğine dair haberler dolaşıyor ortalıkta.

Konuya uzak olanlar için bu gerçekten bir haber değeri taşır. Ancak işin aslı hiç de öyle değil. Çoğunlukla zorunlu trafik sigortası fiyatları her sigortalı için yenleme dönemlerinde zaten zam demektir. Çünkü süresi biten poliçeyi tam 1 yıl önce satın almıştı. O poliçedeki teminatlar zaten değişmiş olacaktır. Ve bu yükselen teminatların karşılığında alınan sigorta primi de otomatik olarak artmış olacaktır.

Bir araç, 1 yıl içinde hasar yapmadığında bir sonraki yenilemede %10 indirim alacaktır. Ancak, yukarıda bahsettiğimiz teminatların ve paralelinde fiyatların yükselmesi sebebiyle sigortalı hak kazandığı bu %10 ‘luk indirimin farkına varamayabiliyor. Bunun sebebi de çoğunlukla yanlış bilinen bir bilgi kırıntısıdır. Sigortalı, bir yıl sonra hak kazandığı indirimi süresi biten poliçedeki primi baz alarak hesaplamaktadır. Mesela Devam eden ve süresi bitmek üzere olan poliçesi 200 TL ise, yeni poliçesinin priminin 180 TL çıkacağını düşünmektedir. Halbuki, gerçekte satın aldığı yenileme poliçe 180 TL ye düşmediği gibi, bazen 200 TL nin de üstüne çıkabilmektedir. (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri:

Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik Sigortası Sorgulama işlemini Tramer üzerinden gerçekleştirebiliyoruz.

Bu sorgulama işlemine çeşitli sebeplerle ihtiyaç duyabiliriz. Poliçenizi kaybetmiş olabilirsiniz. Acente bilgilerinize ulaşamıyor olabilirsiniz. Özetle hatırladığınız birşey yoktur. Burada Tramer web sitesine girip Online İşlemler menüsünden “Sorgulama İşlemleri” linkine tıklayarak çıkan menülerden farklı bilgileri girerek ve eşleştirerek zorunlu trafik sigortası poliçenize veya kasko sigortası poliçesi bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Başka bir sebep de, ikinci el bir araç alacaksınız.almayı düşündüğünüz aracın geçmişinde hasar olmuş mudur? Bu bütün araç sahibi olmayı planlayanların ortak problemi, sorunu. Tramer’den hasar durumunu sorgulayabiliyorsunuz. aynı hizmeti çeşitli kurumlar da sunuyor. Ancak genelde plaka bilgisi üzerinden yapılan bu sorgulama kesin sonuç vermeyebiliyor. 1-2 yaşındaki bir araç için çoğunlukla doğruı bilgiyi verse de, mesela 5-10-15 yıllık birkaç defa el değiştiren, dolayısıyla da plaka değiştiren bir aracın hasar sorgulamasını plakadan yaptığımızda sadece son sahibine ait dönemi görebilirsiniz. Önceki plakalara ait yılları göremezsiniz. Bu da farkında olmayanlar için büyük bir yanılgıyı doğurmakta.

Bu sorunu çözmek için şunu yapabilirsiniz. Almayı düşündüğünüz aracın motor veya şase numarasını bulun. Bitmedi… Bu numarayı tanıdığınız bir sigorta acentesine verin. Sorgulamayı acenteniz yapsın. Çünkü bu bilgiyle sorgulamayı yetkisiz girişle (yani vatandaş) yapamıyorsunuz. Sigorta acenteleri kendilerine ait bilgilerle girip bu sorgulamayı yaptıklarında, aracın kaç defa el değiştirdiğini, önceki plakalarında hasar olup olmadığını kayıtlı bilgiler esas olmak şartıyla görebilirler. (daha&helliip;)

Arama Kelimeleri: