Yazılar

konya-trafik-sigortasi

Konya’da Uygun Fiyatlı Trafik Sigortası

 KONYA’DA UYGUN FİYATLI TRAFİK SİGORTASI

Ülkemizdeki diğer illerde olduğu gibi Konya’da da aracınızın trafik sigortalı olması zorunludur. Aksi takdirde yasa dışı bir eylemde bulunduğunuzdan dolayı aracınız çekilecek ve trafikten men edileceksiniz. Bunun için Konya’da en uygun fiyatlı trafik sigortasına sahip olmanız artık çok zor değil.

uygun-fiyatli-trafik-sigortalari

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası kaskodan ayrı olarak araç sahiplerinin yaptırması gereken bir sigortadır. Kaza geçirildiğinde zara gören karşı tarafın aracının zararlarını karşılamak adına hizmet vermektedir. Konya’da uygun fiyatlı trafik sigortası yaptırarak kendinizi büyük risklerden kurtarmış olacaksınız. Kasko kadar önemi olan bu sigortanın Türkiye’nin tüm illerinde geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda görmekteyiz.

Konya’da Nasıl Trafik Sigortası Yaptırabilirim?

Bunun cevabını artık internetin olduğu her yerde bulabilirsiniz. Bilgisayarınızdan herhangi bir tarayıcı ile araştıracağınız trafik sigortalarından size en uygun olanını yaptırabilir aracınızın bağlanmasına engel olabilirsiniz. Konya’da uygun fiyatlı trafik sigortası yaptırmak isterseniz de arama motoruna ilgili kelimeleri girerek bu hizmeti veren şirketlere ulaşabilirsiniz.

konya-trafik-sigortasi

Kasko ve Trafik Sigortası Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

Kasko aracınız zarara uğradığında aracınızı sigorta kapsamına alan bir sistemdir. Trafik sigortasında araç sahibinin herhangi trafik kazasına karışması durumunda zarar verdiği karşı tarafın aracının hasarlarının bir kısmını ödemek amaçlı zorunlu bir sigortadır.

Aracınıza trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkamazsınız. Aksi takdirde hakkınızda yasal işlem yapılıp aracınız bağlanacaktır. Umarız ki kazasız günler geçirirsiniz.

 

istanbul-trafik-sigortasi

İstanbul’da Uygun Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası kaskodan farklı bir sigorta çeşididir. Kasko yaptırdığınızda arabanızdaki zararları karşılarken, trafik sigortasında kazaya karıştığınız vakit karşı tarafın zararını ödeyebilmeniz için bir miktar para vermektedir. Bunun için de birçok sigorta firması vardır ve trafik sigortası fiyatları hakkında size yardımcı olacaktır.

istanbul-trafik-sigortasi

Trafik Sigortası ile Kasko Arasındaki Fark Nedir?

Yukarıdaki paragrafta da açıklanıldığı gibi kasko ile trafik sigortası birbirlerinden ayrı şeylerdir.  Kasko size ait olan aracın sigorta kapsamına girmesini sağlayıp, zararlarını ödemek için verilmiş bir hizmettir. Trafik sigortası ise herhangi bir kazaya karıştığınızda karşı tarafın zararının belli bir kısmının ödenmesini sağlayan bir hizmettir.

Trafik Sigortası Olmadan Aracı Kullanabilir miyim?

Bu sorunuzun cevabı kesinlikle hayır olacaktır. İstanbul gibi büyük bir şehirde uygun trafik sigortası fiyatlarına bakabilir ve bu firmalardan istediğiniz hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın trafik sigortası olmadan trafiğe çıkmanız kesinlikle yasaktır.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-01-19 05:02:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

İstanbul’da Trafik Sigortasını Nerede Yaptırabilirim?

İstanbul’da en uygun trafik sigortası fiyatlarını sizi yönelttiğimiz sitelerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Size verdiği seçeneklerle en uygun trafik sigortası fiyatlarını sunacaklardır. Bu sitelere üye olarak istenilen formu doldurup trafik sigortanızı uygun fiyatlarda yaptırabilir böylece aracınızı da bir nevi güvence altına alabilirsiniz. Çünkü trafik sigortanız olmadan yakalanmanız durumunda aracınız bağlanabilir ve trafikten men edilirsiniz. Böyle bir riske girmemek için aracınıza trafik sigortası yaptırmakta fayda vardır.

arac-trafik-sigorta-primi-ogrenme

Aracın Trafik Sigorta Primi Nasıl Öğrenilir

İnsanların nüfusunda artma oldukça ve buna bağlı olarak araç kullanımı da arttıkça trafik sorunları ve kaza oranları da bu duruma doğru orantılı olacak şekilde artmaktadır. Devlet de bu tür sorunları en aza indirmek, can ve mal güvenliğinizi sağlamak için trafik sigortası durumunu ortaya koymuştur. Zorunlu olan bu sigortayı aracı olan herkes yapmalı ve her yıl yenilemelidir. Bu sayede başınıza gelecek herhangi bir kaza ya da olayda hasarınızı en aza indirebileceksiniz.

araba-sigortasi-kac-para

Trafik Sigortası Primi Nedir?

Trafik sigortalarınızın limit ve teminatlarını Hazine Müsteşarlığı belirlemektedir. Bu nedenle standartlardır. Fakat fiyat ve ödeme koşulları her sigorta şirketinde farklı görülmektedir. Bazı noktalara dikkat ederek sigorta şirketleri trafik sigortası primlerinizi belirlerler. Aracınızın modeli, önceden kaza yapıp yapmaması, ticari veya hususi araç olması bu ve bunun gibi daha birçok konu trafik sigorta primlerinizi belirlemekte etkendir.

Trafik Sigortası Primi Nasıl Öğrenilir?

Trafik sigortası primleri sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterdiği için kullandığınız sigorta şirketi ile internet, telefon veya yüz yüze konuşarak iletişime geçerek sigortanızın primini öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinizin internet şubesi primlerinizi öğrenmede daha kolaylık ve pratiklik kazandırabilir. Trafik sigortanızın primlerini zamanında öğrenerek, ödemesini yaptığınızda hiçbir sorun yaşamadan trafikteki yaşamınıza devam edebilirsiniz. Bu sayede başınıza gelebilecek herhangi bir olaya karşı tedbirli olabilir ve gönül rahatlığıyla aileniz ile veya tek başınıza aracınızla yolculuklara çıkabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir

Zorunlu Trafik Sigortası adından da anlaşıldığı üzere, Karayolları Trafik Kanunu uyarınca yaptırılması zorunlu olan araç sigortası türüdür. Üçüncü şahıslara gelecek hasarları karşılamaya yöneliktir. Kazalardan sonra, kabahat oranına bağlı olarak karşı tarafın malına veya canına gelen hasarı ya tamamen ya da kısmen karşılar. Trafik sigortası karayoluna çıkacak tüm motorlu araçlara yaptırılmalıdır. Polis kontrollerinde araçta bulunması gereken belgelerden bir tanesidir. Devamını Oku

Trafik Sigortası Fiyatlarına Büyük Zam Geliyor!

 

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, son 6 yılda trafik sigortasında 2.8 milyar TL zarar edildiği, toplanan primin hasarları karşılamaya yetmediğini belirterek, 2013’te başta prim artışı olmak üzere bazı önlemlerin alınacağını söyledi. Koçak, ticari sigortalarda da zarar edilmeye başlandığını açıkladı.

Sigortacılar, 2013’de başta trafik ve kasko olmak üzere, ticari sigortalarda da primleri artırmaya hazırlanıyor. Bir süredir özellikle zorunlu olan trafik sigortasında ciddi zarar eden ve 2012’de primleri yükseltmelerine rağmen yine de zarardan kurtulamayan sigorta şirketleri, 2013 yılında trafik sigortasında primleri yeniden artıracaklar. Aynı şekilde son iki yıldır ticari ve sınai sigortalarda da ciddi hasar ödeyen, bu nedenle de sigorta yaparken temkinli hareket eden sigortacılar; yeni yılda, sanayi kesimine yönelik sigorta poliçelerinde de fiyatları yükseltecekler. Devamını Oku

Trafik Sigortası, Doğrudan Tazmin Sistemi

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, trafik sigortasında uygulanması planlanan doğrudan tazmin sisteminin sigorta şirketlerinin hizmet kalitesinin artmasına yol açacağını ve böylece şirketlerin sigortalılarına bir adım daha yaklaşacağını belirtti

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, kara yollarında yaşanan kazalarda, trafik sigortası poliçesinde belirtilen sigortalı aracın karşı tarafa verdiği zararları tazmin ettiğini söyledi. Ülken, “Mevcut trafik sigortaları uygulamasında zarar gören taraf, kısmi ya da tam kusurlu olan karşı tarafın poliçesiyle yine karşı tarafın sigorta şirketinden zararını tazmin etmek yoluna gitmektedir. Doğrudan tazmin sistemiyse zarar görene, zararını kendi sigorta şirketinden tazmin etme imkanı sağlayacaktır. Kendi sigortalısının hasarını ödeyen sigorta şirketiyse yaptığı ödemeyi daha sonra kusurlu olan tarafın sigorta şirketinden tahsil edecektir” dedi. Bu uygulamayla beraber sektörün tüketiciye bir adım daha yaklaşacağına dikkat çeken Ülken, sigortalıların diğer sigorta branşlarında olduğu gibi, hizmeti kendi acentesi ve sigorta şirketinden almanın rahatlığını yaşayacağını ifade etti. Devamını Oku

Trafik Sigortası Fiyatları

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un incelemelerine göre; araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası primlerinde ciddi artışlar oldu. Haziran 2012’de örnek bir sigorta şirketinden 305 liraya trafik sigortasını yaptıran 34 plakalı yeni tescil bir otomobilin bugün ödeyeceği sigorta primi 472 liraya çıkıyor. Aracın kayıtlı olduğu şehir, araç sahibinin yaşı ve sigorta geçmişine göre değişmekle birlikte trafik sigortası primlerine yüzde 50’ye varan zam yapıldı. Sitenin analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, sigorta yenilemesi yaptıranların da yüzde 20-25 arasında zamlı fiyatlarla karşılaşacağına dikkat çekerek, “Trafik sigortasında zarar eden şirketler primleri artırma yolunu seçti” dedi.

3 BÜYÜK İLDE DURUM Devamını Oku

Trafik Sigortasında Plakaya Göre Farklı Prim Uygulaması

Bazı şehirlerde primlerin fahiş seviyelere çıkmasına yol açan ‘her kentte farklı sigorta’ uygulaması kaldırılıyor. Bunun yerine ABD’deki ‘riskli sürücü’ modeli getiriliyor. Ayrıca sürücüler hakkında sicil araştırması yapıp ilgili birimlere iletecek.

Alkollü araç kullanan, kural ihlali yapan, aşırı hız cezası alan ve ehliyetine el konulan sürücüler, diğerlerine göre 3-4 kat fazla prim ödeyecek. Emniyet, hazırladığı taslağı İçişleri Bakanlığı’na sundu.

Zaman’dan Bayram Kaya’nın haberine göre motorlu araçlar için mecburi olan trafik sigortası primlerinin kasko ücretine yaklaşması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören 35 maddelik taslak İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e sunuldu. Düzenlemeyle, trafik sigortasında ‘coğrafî bölge’ tarifesi ortadan kaldırılıyor. Devamını Oku

Trafik Sigortası Fiyatlarında Hasarsızlık İndirimi

 

Sigorta şirketlerinin başlattığı yeni uygulamayla, kaza yapan sürücülerin zorunlu trafik sigortası bedelini, kaza yapmayan sürücülere oranla 2-3 kat daha fazla ödemeye başladığı bildirildi.

Her araç sahibince yaptırılması kanunen zorunlu bulunan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek zararları güvence altına alan trafik sigortası ücretinde son dönemde artış olurken, özellikle kaza yapan sürücülerin ödeyeceği miktarda 3 kata varan oranda yükseliş olduğu belirtildi. Devamını Oku

Trafik Sigortası Fiyatları 2013

Trafik Sigortası Fiyatları her yıl bir önceki yılı aratıyor. Konuyla ilgili her sigortalının bir şikayeti mevcut. Hazine Müsteşarlığına kadar ulaşan bu şikayetlerden sonra görünen o ki, bir düzenleme yapılacak.

Düzenleme 2 ayrıntıyı içeriyor.

1- Sigorta şirketleri fiyatlarını ilan edecekler:Bu biraz zor. Çünkü birçok araç tipinin bir çok hasarlılık veya hasarsızlık kademesi bulunacak, ve buna son yıllarda hepten artan ruhsat sahibine göre esnek fiyat uygulaması da eklenince neredeyse sayısız fiyat çıkacak. Sigorta şirketleri hangi birini ilan edecekler.

2-Sigortalılar primlerini kendileri hesaplayabilecekler. Bunun uygulanması gerçekten güzel olur ancak bu da beraberinde farklı sıkıntılar doğurabilir.

2013 trafik sigortası fiyatları ile ilgili gündemde bulunan haber aşağıda. Devamını Oku