Yazılar

araç sigortası

Trafik Sigortası Fiyatlarında Son Durum Nedir?

Trafik Sigortası her bireyin kamu güvenliği açısından yaptırmak zorunda olduğu bir poliçe türüdür.

Hazine Müsteşarlığının 2014 yılının ocak ayında yaptığı düzenlemelere göre sigorta şirketleri ve acenteler, sigorta primlerini kendileri belirlemektedir.

Buda Trafik Sigortası fiyatları konusunda düzenlemeler getirmiş ve rekabet ortamı sağlamıştır.

Durum böyle olunca sigorta şirketleri online uygun fiyat vermeye ve sigorta primlerinin internet üzerinden açıklamaya başlamıştır.

Sigorta Şirketlerinin Sigorta Primini Nasıl Öğrenebilirim?

Sigorta şirketlerinin kendi primlerini kendileri belirlediğinden bahsetmiştik. Buda rekabet ortamı oluşturmaktadır.

Bu yüzden internet üzerinden sigorta kuruluşları en uygun teklifleri vermektedir.

İnternet üzerinden Trafik Sigortası Fiyat Sorgulama ile aracınızın markasını, yaşadığınızın ili, ruhsat sahibinin bilgilerini, plakasını, trafik poliçeniz olup olmadığını, aracınızın yılını, telefon numaranızı, e-posta bilgilerinizi, aracınızın şirkete mi yoksa bireye mi ait olduğunu ve diğer kişisel bilgilerinizi yazarak fiyat teklifleri almanız sadece 2 dakika sürmektedir.

Sigorta Primlerini Etkileyen Faktörler

Fiyat teklifi alırken aracınızın plakası, aracınızın ruhsat seri numarası ve aracınızın kayıtlı olduğu il ve ilçe büyük önem taşımaktadır.

Bunun nedeni ise aracınızın hızlı ve atik olup olmadığı, yaşadığınızın şehrin ne kadar kalabalık olduğu ve aracınızda hasar olup olmadığı bilgilerini öğrenmektedir.

Bu bilgiler doğrultusunda aracınızın kaza yapma oranı hesaplanmaktadır. Ayrıca aracınızda hasar bulunmaması durumunda, hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz.

Bursa ucuz Trafik Sigortası teklifleri

Bursa Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları

Araç kullanan ya da araç sahibi olan her bireyin yaptırmak zorunda olduğu Zorunlu Araç Sigortası ile kendinizi ve çevrenizdekileri güvence altına alabilirsiniz.

Araç sigortası sayesinde çok daha rahat yolculuklar yapabilir ve genişletilmiş sigorta seçenekleriyle yolculuk esnasında yaşayabileceğiniz her sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

İnternet üzerinden araç bilgilerinizi vererek çeşitli sigorta teklifleri alabilirsiniz.

Bursa Trafik Sigortası fiyatlarını öğrenmek için online trafik sorgulama sitelerinden yardım alabilirsiniz.

Bursa Plaka Koduna Ait Bir Araç İçin Fiyat Teklifleri Nelerdir?

Öncelikle Trafik Sigortası Sorgulama sayfasını eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra en iyi sigorta tekliflerini en uygun Bursa Trafik Sigortası Fiyatları şeklinde sorgulayın.

Böylece size özel araç sigorta teklifleriyle karşılaşabilirsiniz.

Teklifler arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Yapacağınız karşılaştırmalar sonucunda zorunlu trafik sigortasında fiyat avantajları yakalayabilirsiniz.

Sigorta uzmanlarının desteği ile poliçenizi internet ya da telefon ile yaptırabilirsiniz.

Bu sayede poliçeniz size kargo ile yollanmaktadır.

Trafik Sigortası Primleri Neye Bağlı Olarak Değişiklik Gösterir?

Trafik Sigortası fiyatları aracınızın plakası, aracınızın ruhsatı, aracınızın modeli, markası, türü, kayıtlı olduğu il ve ilçeye bağlı olarak değişiklik gösterir.

Aracınızın kalabalık bir şehirde olması kaza riskini arttırdığı için primleriniz artmaktadır.

Aynı zamanda daha önce kaza yapmamış olmanız da hasarsızlık indirimi almanızı ve daha düşük prim ödemenizi sağlamaktadır.

Trafik Sigortası Fiyatları Düşecek mi

Trafik Sigortası Fiyatları Düşecek Mi?

Trafik sigortası fiyatlarında yapılan değişiklikler yaşanmaya devam etmektedir.

Torba kanunu çıkmasıyla tazminat ve güvenceler düzenlenmiş ve kişilerin, kendi kusuru kadar olan tazminat talepleri, sigortalının sorumluluk riski kapsamında olmayan tazminat talepleri ve tanımlanan tazminat talepleri dışında kalan tazminatlar zorunlu sigortanın dışında kalmaktadır.

Bu da fiyatlarda değişiklik olmasına ve basamak sisteminin oluşmasına neden olmaktadır.

Trafik Sigortası Hangi Araçlara Yapılır?

Motorlu taşıtların yapmakla yükümlü oldukları ve yapmadıklarında çeşitli cezalar, arabaya el koyma gibi durumlarla karşılaştıkları bir sigorta türüdür.

Kamyon, otomobil ve traktör gibi yolcu ve yük taşıma araçlarının Römark araçların Trafik sigortası yaptırması zorunludur.

Aracın ruhsat seri numarası, aracın plakası, aracın markası, arasın modeli, aracın hangi il ve ilçeye bağlı olduğu bilgileri alınarak çeşitli sigorta primleri hazırlamaktadır.

Bu özellikler ile trafik sigortası fiyatları aracın kaza yapma durumu tespit edilerek belirlenmektedir.

Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Düzenlenir?

Torba yasasına göre belirlenen kanuna göre sigorta şirketleri 8 iş günü içinde ödeme yapmak zorundadır.

Sigorta şirketleri, sigorta yaptıran aracı 4. Kademeden kayıt yaptırmaktadır. Yıllara göre aracın kaza yapma durumuna göre kademe azalır ya da yükselir.

Eğer araç kaza yapmıyorsa 7. Basamağa kadar yükselir ve daha az prim öder. Eğer araç kaza yapmışsa 1. Basamağa kadar yükselir ve ödeyeceği prim yükselir.

trabzonda-arac-sigortasi

Aracın Türüne Göre En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları

Aracın Türüne Göre En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası yaptırmak, ülke kanunlarınca bir zorunluluk arz eder. Fakat bireylerin bilinçli davranıp, bu konuda doğru ücret ödemesi gerekir. Her sigorta şirketi size aynı fiyatı vermeyebilir. Bu sebeple ki farklı sigorta şirketleri ile görüşmek ve onlardan fiyat almak önemli bir durumdur. Bu konuda bilmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi, her aracın sigorta ücretinin aynı olmadığıdır.

Trafik sigortası fiyatları, araç türüne göre değişir. Yani aracınız otomobil olduğunda ödemeniz gereken fiyat miktarı ile minibüs olduğunda ödemeniz gereken fiyat miktarı aynı olmaz. Tabi ki her motorlu taşıtın gerekli ola sigortasını yaptırması gerekir. Araç tipiniz bağlamında değişen sigorta miktarının farklı kriterler bağlamında değiştiğini de bilmeniz ve bu bağlamda hareket etmeniz gerek. Normal şartlarda sigorta yaptırır iken ödeyeceğiniz fiyat miktarı, T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafınca belirlenir. Lakin sigorta şirketleri, belli hususlar doğrultusunda fiyatlarda değişiklik yapar. Bu yüzde farklı şirketlerden, sigorta yaptırmadan önce fiyat almanız çok önemlidir. Bilindiği üzere ülkemizde hem yerli hem de yabancı şirketlerin sayısı çoktur. Bu durumda rekabet ortamı nedeni ile fiyatların farklılık arz etmesinden daha normal bir durum olamaz.

Araç trafik sigortası yaptırırken temel kriterin araç türü olduğunu unutmayınız. Araç tipiniz otomobil, taksi, minibüs gibi farklı seçeneklerden hangisi ise ona göre fiyat ödersiniz.

sigorta-sir

Zurich Sigorta En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları

ZURİCH SİGORTA TRAFİK SİGORTASI

Trafik Sigortası, tüm motorlu taşıtlar için kanunların kesinlikle uygulanmasını talep ettiği ve ülkemizde oldukça yoğun bir pazara sahip önemli bir sigorta türüdür. Birçok yerli ve yabancı sigorta şirketinin faal olduğu bu pazarda satın alıcılar için haliyle en önemli husus bu sigortanın maliyetidir.

zurich-sigorta

Zurich Sigorta

Ülkemizde faaliyet gösteren sigorta şirketleri tamamen yerli sermaye ile kurulabildiği gibi yabancı ortaklı veya sermayeli şirketlerde pazarda faaliyetini son derece büyük hacimler ile sürdürmektedir. Zurich Sigorta ülkemizde faaliyet gösteren 1872 den beri dünya sigorta pazarının içinde yer alan büyük bir kurumdur. 2008 yılından bu yana Türkiye pazarında pek çok sigorta türünde olduğu gibi Zurich Sigorta trafik sigortası için de poliçe üretmektedir.

zurich-trafik-sigortasi

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortaları her motorlu taşıt için herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilecek zararların tazminatları hususunda teminatlar içermektedir. Yapılmaları yasal açıdan da kişisel maddi ve hukuksal koruma açısından da zorunludur. Sigortanın teminatları karşılığında prim tahsiline esas teşkil edecek maddi değerin hesabında değişen kurallar ile oldukça farklılar oluşmaktadır. Bu nedenle aynı araç için aynı asgari teminatlara karşılık farklı maliyetler ortaya çıkmaktadır. yine aynı araç için farklı şirketlerden farklı maliyetler çıkmaktadır. Zurich Sigorta trafik sigorta fiyatları da mutlaka değerlendirmeniz gereken fiyatlardır. Aracınız için uygun trafik sigortası fiyatı için mutlaka teklif alınız.

 

sifir-araclarda-en-ucuz-trafik-sigortasi-fiyatlari1

Sıfır Araçlarda En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları

Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında Bilgiler

Sıfır araçlara yasa gereği trafiğe çıkmadan önce zorunlu trafik sigortası yaptırılır. Trafik sigortası olmayan araçların trafiğe çıkması yasa gereği mümkün değildir.  Her araca trafiğe çıkmadan önce, ilgili yasa gereği zorunlu trafik sigortası yaptırılır. Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk gereği 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na tabi olan ve trafiğe çıkan her araç zorunludur. Sıfır araçlarda en ucuz trafik sigortası ile ilgili detaylı bilgiyi acentelerden alabilirsiniz. Sıfır araçlar için EGM kontrolü zorunlu olmadığından sigorta poliçesi araç olmaksızın hazırlanabilir.

en-ucuz-trafik-sigortasi-fiyatlari

Gerekli Bilgiler Nelerdir?

Trafik sigortası poliçesi için ruhsat gerekli değildir sıfır araçlarda.  Zorunlu trafik sigortası poliçesi yaptırmak için aracın motor numarası, şasi numarası ve model yılını belirtmek yeterlidir. Tescil numarası alanı boş bırakılabilir.  Motor numarası, şasi numarası ve model yılı önemlidir bu kısımlar eksiksiz doldurulmalıdır. Bu bilgiler olmadan trafik poliçesi yapılmaz.

sifir-araclarda-en-ucuz-trafik-sigortasi

Sıfır Araçlarda Un Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Zorunlu trafik sigortalarında amaç, trafikte meydana gelen kaza esnasında karşı tarafın zararı karşılamak, aracınızın kazaya karışması durumlarında yine maddi hasarları karşılamak için yapılan sigortadır zorunlu trafik sigortası. Trafik sigortası olmayan araçların trafikte olması yasa gereği mümkün değildir, trafik denetiminde aracın trafik sigortası yok ya da yenilenmemiş ise trafik ekipleri tarafından aracınız bağlanabilir, yani araç trafikten men edilir. Kasko ile trafik sigortası aynı değildir. İkisi farklı amaçlar için yapılan sigorta güvencesi kapsamındadır. Trafik sigortalarında aracınızın karşı tarafa verdiği maddi hasarları gidermek için yapılır, kasko sizin aracınızın başına gelen durumlarda maddi hasarın giderilmesi içindir.

Sıfır araçlar için en uygun fiyatlar nasıl belirlenir?

Aracınıza yatırmak istediğiniz trafik sigortasını yetkili acentelere başvurarak ya da onların web sitelerini ziyaret ederek öğrenmeniz mümkündür.  Sıfır araçlarda en ucuz trafik sigortası fiyatları ile ilgili de yine acentelerden bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

trafik-sigortasinda-hasar

Hasar Durumuna Göre En Uygun Trafik Sigortası

HASAR DURUMUNA GÖRE TRAFİK SİGORTASI

Trafik sigortası, 2918 Sayılı Karayolları Kanunu gereğince, karayollarına çıkan bütün motorlu araçlar tarafından yapılması zorunlu olan, Türkiye’de ki en yaygın sigorta çeşitlerinden biridir.

Trafik sigortasının hesaplama işlemindeki tutarın limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmekte olup, zorunlu trafik sigortası hesaplamada, aracın hasar durumu, marka ve modeli,kayıtlı olduğu il, sigortalının yaşı ve sigorta primi, aracın kullanım amacı gibi faktörler de etkilidir. Sizlere hasar durumuna göre en uygun trafik fiyatları nedir bunu açıklayacağım.

trafik-sigortasi

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA HASARSIZLIK İNDİRİMİ

Poliçe sahibinin maddi ve bedeni olmak üzere herhangi bir hasarlı trafik kazasına karışmama durumunda alacağı indirim, hasarsızlık indirimidir. Hasarsızlık indirimde uygulanacak olan indirim maksimum %20 oranında olup, yüzdesel olarak ödenecek toplam trafik sigortası primine yansımaktadır. Öncesinde araç satın alınmamış ise hasarsızlık indirimi uygulaması yapılamaz. Ayrıca araç satımı yaptıktan 730 gün sonra hala bir araç alınmamış ise hasarsızlık indiriminde sıfırlama olur ve sonrasında araç satın alındığı taktirde daha önce trafiğe çıkılmamış gibi prim ödenir.

trafik-sigortasi-hasar-durumu

0 ile 7 arasında basamaktan oluşan hasarsızlık sigortası, eğer trafiğe ilk kez çıkacaksınız 4. Basamaktan değerlendirilerek fiyatlandırma yapılır ve sonuca göre normal bir prim ödemesi yapılır. İlk kazasız geçen yılın ardından 5. Basamağa çıkılır ve hasarsızlık indirimi 5. Basamakta %10 oranında uygulanır. Kazasız geçen yıllara göre bu oranda artar. 6. Basamağa denk gelen indirim oranı %15 olup, 7. Basamakta %20 oranına çıkar. Eğer TRAMER’e kayıtlı olan bir trafik kazası gerçekleşmişse, bunun sonucu olarak hasarsızlık indirimi sona erer.

trafik-sigortasinda-hasar

Sonuç olarak ne kadar hasarsız bir trafik süreciniz olursa, o kadar indirimden faydalanır ve prim ödeme en uygun fiyatlardan yararlanırsınız.

ucuz-sigortali-araclar

Sigortası Ucuz Araçlar

UCUZ SİGORTALI ARAÇLAR

Trafik sigortaları kaza ve doğal afetler sonucu aracın kendi ya da üçüncü şahıslara verilen zararlara karşı sizi güvence altına alan zorunlu bir sigorta türüdür. Aldığınız aracın marka ve modeline göre sigorta ödemeleri yönünden sigortası ucuz araçlar olabilir. Sigorta kapsamında sigortacı düzenlenen resmi poliçelerdeki hükümler gereği oluşacak zararları sigorta edilen limite kadar temin etmek zorundadır.

trafik-sigortasi

Sigortası Ucuz Araçlar Hakkında Araştırmalar

  • Öncelikle alacağınız araç hakkında iyi bir araştırma yaparak hem bütçenize hem istediğiniz modele uygun alımlar yapın.
  • Aldığınız araca sigorta yaptırmak zorunlu olduğu için iyi bir fiyat araştırması yapın.
  • Sadece fiyat yönünden değil firmaların aynı zamanda köklü bir şirket olmalarına ve güvenilir olmalarına da dikkat ederek araştırmanızı tamamlayın.
  • Daha sonra karşılaştırma yaparak bütçenize en uygun olan şirketten aracınızı sigortalattırın.
  • Sigorta poliçeleri için firmaların düzenlediği fiyat avantajları, kampanya ve indirim zamanlarını takip ederekten en ucuz sigortayı en iyi hizmet kalitesine almış olursunuz.
  • Ödemelerinizin nasıl olacağı konusunda karşılıklı konuşarak taksitlendirme yoluna giderek belgelendirin.

ucuz-sigortali-araclar

Sigortası ucuz araçlar araştırmanızı yaparak uygun sigorta ile aracınızı güvence altına almanızla yol sürüşünüz daha güvenli olacak aracını emniyet içinde olacaktır. Alanında deneyimli ve uzman ekipleri olan sigorta kuruluşları ile hem kaza anında yanınızda olarak hem de kaza sonrası tüm hasarları gidererek daha güvende olursunuz.

 

 

konya-trafik-sigortasi

Konya’da Uygun Fiyatlı Trafik Sigortası

 KONYA’DA UYGUN FİYATLI TRAFİK SİGORTASI

Ülkemizdeki diğer illerde olduğu gibi Konya’da da aracınızın trafik sigortalı olması zorunludur. Aksi takdirde yasa dışı bir eylemde bulunduğunuzdan dolayı aracınız çekilecek ve trafikten men edileceksiniz. Bunun için Konya’da en uygun fiyatlı trafik sigortasına sahip olmanız artık çok zor değil.

uygun-fiyatli-trafik-sigortalari

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası kaskodan ayrı olarak araç sahiplerinin yaptırması gereken bir sigortadır. Kaza geçirildiğinde zara gören karşı tarafın aracının zararlarını karşılamak adına hizmet vermektedir. Konya’da uygun fiyatlı trafik sigortası yaptırarak kendinizi büyük risklerden kurtarmış olacaksınız. Kasko kadar önemi olan bu sigortanın Türkiye’nin tüm illerinde geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda görmekteyiz.

Konya’da Nasıl Trafik Sigortası Yaptırabilirim?

Bunun cevabını artık internetin olduğu her yerde bulabilirsiniz. Bilgisayarınızdan herhangi bir tarayıcı ile araştıracağınız trafik sigortalarından size en uygun olanını yaptırabilir aracınızın bağlanmasına engel olabilirsiniz. Konya’da uygun fiyatlı trafik sigortası yaptırmak isterseniz de arama motoruna ilgili kelimeleri girerek bu hizmeti veren şirketlere ulaşabilirsiniz.

konya-trafik-sigortasi

Kasko ve Trafik Sigortası Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

Kasko aracınız zarara uğradığında aracınızı sigorta kapsamına alan bir sistemdir. Trafik sigortasında araç sahibinin herhangi trafik kazasına karışması durumunda zarar verdiği karşı tarafın aracının hasarlarının bir kısmını ödemek amaçlı zorunlu bir sigortadır.

Aracınıza trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkamazsınız. Aksi takdirde hakkınızda yasal işlem yapılıp aracınız bağlanacaktır. Umarız ki kazasız günler geçirirsiniz.

 

istanbul-trafik-sigortasi

İstanbul’da Uygun Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası kaskodan farklı bir sigorta çeşididir. Kasko yaptırdığınızda arabanızdaki zararları karşılarken, trafik sigortasında kazaya karıştığınız vakit karşı tarafın zararını ödeyebilmeniz için bir miktar para vermektedir. Bunun için de birçok sigorta firması vardır ve trafik sigortası fiyatları hakkında size yardımcı olacaktır.

istanbul-trafik-sigortasi

Trafik Sigortası ile Kasko Arasındaki Fark Nedir?

Yukarıdaki paragrafta da açıklanıldığı gibi kasko ile trafik sigortası birbirlerinden ayrı şeylerdir.  Kasko size ait olan aracın sigorta kapsamına girmesini sağlayıp, zararlarını ödemek için verilmiş bir hizmettir. Trafik sigortası ise herhangi bir kazaya karıştığınızda karşı tarafın zararının belli bir kısmının ödenmesini sağlayan bir hizmettir.

Trafik Sigortası Olmadan Aracı Kullanabilir miyim?

Bu sorunuzun cevabı kesinlikle hayır olacaktır. İstanbul gibi büyük bir şehirde uygun trafik sigortası fiyatlarına bakabilir ve bu firmalardan istediğiniz hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın trafik sigortası olmadan trafiğe çıkmanız kesinlikle yasaktır.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-01-19 05:02:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

İstanbul’da Trafik Sigortasını Nerede Yaptırabilirim?

İstanbul’da en uygun trafik sigortası fiyatlarını sizi yönelttiğimiz sitelerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Size verdiği seçeneklerle en uygun trafik sigortası fiyatlarını sunacaklardır. Bu sitelere üye olarak istenilen formu doldurup trafik sigortanızı uygun fiyatlarda yaptırabilir böylece aracınızı da bir nevi güvence altına alabilirsiniz. Çünkü trafik sigortanız olmadan yakalanmanız durumunda aracınız bağlanabilir ve trafikten men edilirsiniz. Böyle bir riske girmemek için aracınıza trafik sigortası yaptırmakta fayda vardır.