Daha ucuzu yok !
En uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları 1 dakika uzağında hemde yüzde 70 indirim hemen tıkla fiyat al !
FİYAT AL !

Trafik Sigortası Araç Hasarlarını Karşılar Mı?

Trafik Sigortası Araç Hasarlarını Karşılar Mı?

Günümüzde çok sayıda trafik kazası meydana gelmektedir bazıları ise trafik kazalarına karşı trafik sigortasını yeterli görmekte ve kasko sigortası yaptırmamaktadır. Bazıları ise tüm bu güvencelerden kaçarak ne trafik ne de kasko sigortası yaptırmıyor.

Artık sigortalara yönelik sıkı bir denetim söz konusudur ben köydeyim ya da küçük şehirdeyim bana bir şey olmaz dönemi sona erdi. Artık tüm araçlara yönelik uygulamalar ve denetimler arttırıldı küçük bir yerde dahi olsanız trafik uygulamasında sigorta yaptırmadığınız tespit edilirse ilgili ceza kesilecektir. Trafik cezasının yanı sıra aracın trafikten men edilmesi de mümkündür. Trafik sigortası araç hasarlarını karşılamaz çoğu araç sahibi karşılar zannettiği için kasko sigortası yaptırmamakta ancak trafik sigortası sadece karşı tarafından bedensel tedavi masraflarını ve vefat halinde verilecek tazminatı kapsamaktadır. Trafik sigortası yaptırmadan önce içeriği hakkında mutlaka detaylı bilgi sahibi olun aksi takdirde olası kazalar sonrasında mağduriyet yaşarsınız. Kasko sigortası zorunlu değildir ancak içinde bulunduğumuzda dönemde zorunlu hale gelmiştir. Trafikteki araç sayısının ve kazaların artması nedeniyle kasko yaptırmayı ihmal etmemek gerekir.

Trafik sigortası zorunlu olduğu için bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmekte ancak kasko yeterli sevide değildir. Araç hasarı söz konusu olduğunda sadece trafik sigortanız varsa ortaya çıkan tüm masrafı cebinizden karşılamanız gerekir karşı tarafa da zarar vermişseniz o aracın masraflarını da karşılamak zorundasınız.

11 Ocak 2017
924 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?