Daha ucuzu yok !
En uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları 1 dakika uzağında hemde yüzde 70 indirim hemen tıkla fiyat al !
FİYAT AL !

Trafik Sigortası Hatalı Araç Kullanma Cezası

Trafik Sigortası Hatalı Araç Kullanma Cezası

Trafik kurallarının trafiğin sağlıklı işlemesi adına çok büyük bir önemi vardır. Trafik kanununda belirtilen bu kurallara uyulmadığı zaman trafik cezalarıyla karşılaşılır. Bu cezalar caydırıcı olması adına yüksek tutarlardan oluşmaktadır.

Yüksek olmalarına rağmen trafik kurallarına uymayan çok sayıda araç sahibi vardır. Bu ihlaller sonrasında çok sayıda ölümlü kaza meydana gelmektedir. Türkiye trafik kazaları konusunda dünyanın en sorunlu ülkeleri arasında yer almaktadır. Tüm tedbirlere ve düzenlemelere rağmen hem araç sahiplerinin hem de yayaların sorumsuz davranmasından kaynaklı trafik kazaları devam etmektedir. Trafik sistemi düzenlemelerinin en önemli parçalarından birisi de trafik sigortasıdır bu sigorta sistemi sayesinde oluşan mağduriyetler telafi edilmeye çalışılmaktadır. Maddi kayıpların önüne geçmek ve araç sahiplerine güvence vermek adına yapılan trafik sigortalarına katılım mecburidir. Trafik sigortası yaptırmayan araç sahiplerine bir takım cezalar ve yaptırımlar uygulanır. Güncel tabloda sigorta yaptırmanın cezası 96 TL olarak belirlenmiştir bu cezayı 15 gün içerisinde öderseniz indirimli olarak 69 TL ödeyebilirsiniz.  Cezanın yanında aracınız trafikten men edilmektedir. Araç bağlanır ve otoparka çekilir otoparkta kalan her gün için ayrı bir ücret ödemeniz gerekir.

Çekici, otopark ve ilgili diğer cezaları ödedikten sonra aracınızı alabilirsiniz. Bu ödemeleri zamanında yapmasanız fazladan ceza ödemek zorunda kalırsınız. Cezalara ilaveten yüzde 5 gecikme faizi alınır. Trafik sigortasını zamanında yaptırmaya özen gösterin

03 Aralık 2016
1.017 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?