Daha ucuzu yok !
En uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları 1 dakika uzağında hemde yüzde 70 indirim hemen tıkla fiyat al !
FİYAT AL !

Trafik Sigortasında Güncel Teminatlar

Trafik Sigortasında Güncel Teminatlar

Zorunlu trafik sigortasında bazı zamanlarda teminatların kapsamında değişikler yapılmaktadır. Son olarak geçen yıl uygulanan olası kaza sonrasında araç sahibinin kusurlu olması halinde trafik sigortasından yararlanamama ilkesi bir avukatın mahkemeye itirazı sonrasında yeniden değiştirilmiştir. Son alınan karar göre olası kaza sonrasında araç sahibi kusurlu olsa bile ilgili masraflar sigorta şirketi tarafından ödenecektir.

Bu konu çok uzun zamandır tartışılmaktadır duruma bir yandan sigorta şirketleri itiraz ederken bir yandan da araç sahipleri itiraz etmektedir. Günümüzde trafik sigortası teminatlarının kapsamı ve çeşitleri bellidir. Trafik sigortası olası kaza sonrasında kişiye ve 3. Kişilere yönelik tedavi masraflarını karşılamakta ve vefat durumlarına yönelik tazminat ödemesi yapmaktadır. Araç sahiplerinin kazanacağı teminat limitleri aracın türüne ve araçla ilgili yürütülen mesleki faaliyete göre değişmektedir. Zorunlu trafik sigortasında verilen teminatlar ilk olarak kişi başına vefat ve tedavi teminatı verilmektedir. Olası kaza sonrasında her kişi için ödenecek vefat tazminatı ve tedavi masraflarının karşılanmasını ifade eder.

Kaza başına vefat ve tedavi teminatı bu da bir kaza sonrasında kazadaki tüm vefatlara yönelik tazminat ve tedavi masraflarını karşılamayı ifade eder. Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı bu da bir kaza sonrasında karşı tarafa yani 3. Kişilere yönelik vefat tazminatıyla maddi hasarları karşılamayı ifade etmektedir. Sigorta sahibinin değişmesi haline sigorta işlemlerinin yenilenmesi gerekir.

11 Aralık 2016
955 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?