Daha ucuzu yok !
En uygun kasko ve trafik sigortası fiyatları 1 dakika uzağında hemde yüzde 70 indirim hemen tıkla fiyat al !
FİYAT AL !

Uykusuz Trafiğe Çıkmanın Etkileri Nelerdir?

Uykusuz Trafiğe Çıkmanın Etkileri Nelerdir?

Dünya genelinde trafik kazaları en çok ölüme neden olan 4. Etken olarak bilinir. Trafik kazaları sadece bir kişinin değil o kişiyle bağlı olan çok sayıda kişiyi etkiler. Olası bir ölüm sonrasında büyük acılar yaşanmasına neden olur ölüm dışında sakatlanma ve yaralanma da size hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar bırakır.

Bu tarz üzücü olaylar içerisinde yer almamak ve yaşatmamak istiyorsanız trafiğe çıkarken her adıma azami derecede önem vermelisiniz. Bir anlık dikkatsizlik ya da trafik kurallarının ihlal edilmesi hayatınızı etkileyecek çok önemli bir duruma dönüşebilir bunun her zaman farkında olmalısınız. Trafik kazalarına neden olan en büyük nedenlerden birisi de uykusuzluktur özellikle sabah saatleri ve akşam seyahatlerinde uykusuzluk nedeniyle çok sayıda kaza meydana gelmiştir. Uzun yola çıkacaksanız öncesinde en az 8 saat düzenli olarak uyumanız gerekir belli bir saat sonrasında da mutlaka uyumalı ve o şekilde yol devam etmelisiniz. Bu durum aynı şekilde gün içerisindeki yolculuklarınız içinde geçerlidir. İşe giderken ve ya herhangi bir nedenle sabah saatlerine yola çıkmadan önce mutlaka uykunuzu almış olmalısınız.

Uykusuzluk yolda dikkatinizin dağılmasına ve yol hakimiyetinizi kaybetmenize neden olur. Kendinizi uykulu hissettiğiniz zamanlarda iş gibi yollara otobüs ya da taksi ile gitmeye özen gösterin. Sadece kendi sağlığınızı değil aynı zamanda başkalarının da hayatını tehlikeye soktuğunuzu unutmayın.

16 Mart 2017
1.913 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?